خبرگزاری فارس: آغاز عملیات آسفالت روستای انبوه رودبار

نوای رودبار / محمدرضا نازک‌کار پیش از ظهر امروز در جریان آغاز عملیات آسفالت روستای انبوه اظهار کرد: «انبوه» یکی از روستاهای دوردست و محروم رودبار است.

وی با بیان اینکه بخشی از توسعه فعالیت‌های زیرساختی با خودیاری مردم روستای انبوه صورت گرفته است، افزود: عملیات آسفالت ۹ کیلومتر از مسیر ۱۲٫۵ کیلومتری روستای انبوه آغاز شده است و تا پایان آذر ماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های گیلان اعتبار این پروژه را بالغ بر ۲۰ هزار میلیون ریال عنوان کرد و یادآور شد: در طول سال اقدام‌های گسترده‌ای را در زمینه بهسازی راه‌های روستایی استان در حال اجرا است.

وی توسعه زیربناها و زیرساخت‌های حمل و نقل را یکی از سیاست‌های ارزشمند دولت دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم این تلاش‌ها با همیاری مردم و تعامل تمام مسئولان استانی به بار بنشیند.

نازک‌کار با اشاره به اینکه امیدواریم با جذب اعتبارات دهیاری‌ها و خودیاری مردم برنامه آسفالت ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی گیلان را به سرانجام مطلوب برسانیم، خاطرنشان کرد: ایجاد راه‌های دسترسی ایمن و استاندارد برای روستاییان یکی از اهداف مهم راه و شهرسازی گیلان است.

وی تامین امکانات زیربنایی راه را از حداقل‌های خدمات‌رسانی به مردم دانست و تصریح کرد: توجه دولت به بحث توسعه راه‌های روستاهای محروم از سیاست‌‌های دولت است.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های گیلان مشارکت مردم در توسعه راه‌های روستایی را مهم دانست و متذکر شد: با اجرای آسفالت و توسعه شبکه راه‌های ارتباطی استاندارد زمینه برای رشد سریع‌تر منطقه فراهم می‌آید.

انبوه با برخورداری از جمعیت یک‌هزار نفری در فاصله ۱۱۶ کیلومتری مرکز شهر رودبار قرار دارد و به دلیل بن‌بست جغرافیایی و عدم دسترسی آسان به آن از امکانات زیرساختی محروم است.