در پی مرگ نوزادی در بیمارستان دولتی الزهرای رشت معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما در رشت گفت: مادر۲۶ ساله این نوزاد ۷ ماهه حدود ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه ۲۳ مهر بعلت درد ناشی از زایمان زودرس و ناتوانی در زایمان طبیعی برای سزارین به اتاق عمل بیمارستان الزهرای رشت برده شد.

دکتر تقی آشوبی با بیان اینکه نوزاد از ناحیه پا در حال بدنیا آمدن بود تصریح کرد : پهلو و پای نوزاد به دلیل برخورد تیغ جراحی هنگام سزارین زخمی شد که پزشک فوق تخصص اطفال و دیگر عوامل اتاق عمل اقدامات لازم را انجام داده و جراحات را ترمیم کردند اما این نوزاد بدلیل نارسایی تنفسی شدید ناشی از زایمان زودرس موسوم به آر پی اس بعد از حدود ۴ ساعت جان باخت.

وی با بیان اینکه والدین نوزاد فوت شده برای پیگیری علت مرگ نوزاد ۷ ماهه شان می توانند به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان مراجعه کرده و شکایت شان را ارائه دهند تصریح کرد : در صورت معرض شدن اشتباه کادر پزشکی بیمارستان الزهرای رشت در مرگ نوزاد ۷ ماهه با خاطیان برخورد خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : کمیته ای برای پیگیری علت مرگ نوزاد در دانشگاه علوم پزشکی گیلان تشکیل شده است.