رئیس جهاد کشاورزی رودبار خبر داد؛

رئیس جهاد کشاورزی رودبار از شناسایی مکان تجمیع افت ملخ مراکشی در دو هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی شهرستان رودبار خبر داد.

 

ملخ مراکشی در مزارع رودبار

به گزارش رودبار آنلاین و به نقل از مهر :مسلم طوفان با اشاره به آغاز عملیات مبارزه با افت «ملخ مراکشی» از اسفندماه سال گذشته در سطح شهرستان رودبار اظهار کرد: این عملیات تا پایان اردیبهشت سال جاری ادامه دارد.

وی با اشاره به هجوم ملخ مراکشی به صورت گروهی به مزارع کشاورزی و مراتع افزود: این ملخ یکی از خطرناک ترین افت ها است که به صورت جمعی  به هر گیاه یا محصول سبزی حمله کرده و باعث ازبین رفتن گیاهان وحتی درختان شود.

رئیس جهاد کشاورزی رودبار با بیان اینکه برای مبارزه با این افت ۹ اکیپ به کار گرفته شده است اظهار کرد: در ابتدای مبارزه با این افت سه اکیپ فعالیت می کردند که به دلیل هجوم و رشد ملخ در سطح اراضی و همچنین صعب العبور بودن بعضی از مناطق، با بازدیدهای استانی و کشوری که از مناطق انجام شد، تعداد اکیپ ها به ۹ گروه افزایش یافت.

طوفان همچنین به تجهیزات و ماشین الات سم پاشی به کار گرفته شده برای مبارزه با این آفت اشاره کرد و گفت: تجهیزات و ماشین آلات موجود در شهرستان را برای مبارزه با آفت ملخ مراکشی به خودروهای u.l.v، سه دستگاه خودرو نیسان و یک دستگاه تراکتور با سمپاش توربو برای مبارزه با این افت ارتقا داده ایم.

وی از پاکسازی دو هزار و ۱۲۰ هکتار از اراضی شهرستان از وجود افت ملخ مراکشی تا ۲۶ فروردین ماه خبر داد و افزود: طبق بررسی های انجام شده، مکان تجمیع افت ملخ مراکشی در دو هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی شهرستان شناسایی شده است.

رئیس جهاد کشاورزی رودبار همچنین با اشاره به وجود گونه های متفاوت ملخ در سطح اراضی شهرستان تصریح کرد: در سطح شهرستان گونه های متفاوتی از ملخ ها وجود دارند که برای مزارع، درختان و گیاهان خطر خاصی ندارند ولی ملخ مراکشی یکی از خطرناک ترین حشراتی است که می تواند به گیاهان سبز  و حتی میوه ها صدمه وارد کند.

طوفان از تمامی کشاورزان و باغداران سطح شهرستان درخواست کرد تا در صورت مشاهده تجمیع این حشره، برای مقابله و مبارزه با این افت سریعا به جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع دهند.