رودبار دیار زیتون، نگین سرزمین سبز شمال، بستر رودهای خروشان و پهنه رویش سوسن چلچراغ و جایی که سفیدرود و کوهستان روی در هم می‌سایند و شب و روز امواج خروشان آب بر ساحل زیتونی آن بوسه می‌زنند. رودبار شهرستانی با پیشینه ۶۰۰۰ساله،شهرستانی دمیده بر کناره رودخانه سپیدرود و دامنه کوههای سر به فلک کشیده البرز،شهری با درختان همیشه سرسبز زیتون،شهری که پویایی،سرزندگی و طراوتش این باور را از تو می ستاند که روزگاری نه چندان دور اینجا زلزله ای مهیب روی داده است، شهرستان گندم زارهای طلایی،صاحب تمدنی کهن و امروز وجود جام طلای مارلیک خود گواه این مدعاست.رودخانه پرآب سپیدرود که رگ حیاتی شهر است در گذر از این شهرستان با خود گویی پیغامی دارد، تو پنداری که می گوید من خواهم رفت تا به گیلان جان ببخشم، خواهم رفت تا سرزمین زیبای گیل و دیلم را سیراب سازم و درختان همیشه سبز زیتون به نشانه احترام و ادای سپاسگزاری برای سپیدرود سرفرود می آورند. اگر می‌خواهید در ایام تعطیلات سال نو به جایی بروید که تمام اعضای خانواده لذت برده و سفری خوش داشته باشند توصیه ما را گوش کنید و به شهرستان رودبار بروید!

راه‌های مواصلاتی رودبار
برای رسیدن به شهرستان رودبار، ۳راه اصلی زمینی وجود دارد که عبارتند از: محورهای قزوین – رشت- رودبار ، مازندران – چابکسر – رشت- رودبار و اردبیل – رشت- رودبار
از طریق را هوایی هم تنها فرودگاه استان گیلان در شهرستان رشت واقع شده است.
اگر شما می‌خواهید سفر به رودبار را با خودروی شخصی تجربه کنید، مسیر رشت- قزوین از راه‌های پرتردد است که تهرانی‌ها و مسافرانی استان‌های غربی کشور از این طریق به رودبار می‌رسند.

هموطنان آذری، می‌توانید خودرویتان را در مسیر آسفالته آستارا-اردبیل، به گردنه زیبای حیران که در امتداد مرز آذربایجان شرقی است بیندازید. این جاده شما را پس از عبور از تالش به شهرستان‌های صومعه‌سرا و فومن و سپس به انزلی و رشت و در پایان به شهر شکوفه های زیتون می‌رساند.
اگر هم کسی بخواهد پس از مازندران به گیلان و رودبار بیاید با عبور از شهرستان‌های رودسر، لنگرود و لاهیجان و سنگر –امامزاده هاشم در امتداد ساحل سفیدرود به رودبار سرزمین سوسن چلچراغ می‌رسد.
در کنار راه‌های اصلی، شبکه وسیع و کارآمدی از راه‌های فرعی که عمدتا آسفالته هستند، شهرها و روستاهای موجود در داخل شهرستان را به هم مربوط می‌سازند و بدین ترتیب دسترسی به هر نقطه‌ای را در رودبار به راحتی فراهم می‌کنند.